Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Akcja Szkoła

Drukuj


Przyłączcie się do naszej kampanii Szkoła na pTAK!

Zapraszamy wszystkie szkoły, Uczniów i Nauczycieli do wspólnej pracy i zabawy.

Wystarczy założyć i utrzymać na terenie szkoły (lub w innej lokalizacji) remizę dla ptaków – zieloną wyspę bioróżnorodności. Miejsca, gdzie nie tylko ptaki, ale wiele drobnych zwierząt znajdzie bezpieczne schronienie i pożywienie. Wśród nich spotkacie kolorowe motyle, czy chrząszcze, które z bliska wyglądają jak przybysze z obcych planet i wiele innych…

Wasza remiza będzie niczym najlepsze laboratorium przyrodnicze i zapewni Wam najbardziej fascynujące lekcje biologii!

To nie wszystko! Remizę można i warto zgłosić do dorocznego, ogólnopolskiego Konkursu na Najbardziej Bioróżnorodną Remizę dla Ptaków. Może wkrótce wspólnie stworzymy całą sieć takich oaz w coraz bardziej zabetonowanym i nieprzyjaznym świecie.

Na Zwycięzców Konkursów czekają wspaniałe nagrody – przyrodnicze warsztaty terenowe w najpiękniejszych zakątkach Polski, atrakcyjne materiały dydaktyczne, filmy
i książki, sprzęt optyczny, honorowe tytuły Szkoły na pTAK! i Człowieka na pTAK!

W Konkursie uczestniczyć mogą szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne
z całej Polski.

Chętnie dostarczymy niezbędnych informacji i porad.

Sadzonki i niezbędny instruktaż możecie dostać z najbliższej szkółki leśnej. Lasy Państwowe są bowiem naszym Partnerem w Kampanii Szkoła na pTAK!

Jeśli kochacie zwierzęta i przyrodę, jeśli chcecie coś zrobić dla ratowania (bio)różnorodności życia na Ziemi – przyłączcie się do nas!
Niech Wasza szkoła będzie na pTAK!


Więcej informacji na stronie
www.jestemnapTAK.pl
w zakładce Szkoła na pTAK!
lub u naszej koleżanki Ewy Stróżniak:
email:
ewa.strozniak@ptakipolskie.pl

tel. kom.: 887 747 737

Ptaki Polskie
ul. Świerczewskiego 4
66-460 Witnica

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
Sklep na pTak! Sklep na pTak
Na naszych półkach znajdziecie lornetki, głosy ptaków na CD, przewodniki terenowe, piękne albumy, a nawet specjalistyczne publikacje sprowadzane na Wasze życzenie z zagranicy. Oczywiście mamy też budki lęgowe, karmiki i coś do karmików.
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.