Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Zwycięzcy konkursu "Orle ciekawostki"

2017-09-27 Drukuj
 

Z ogromną przyjemnościa ogłaszamy zwycięzców konkursu "Orle ciekawostki". Zadanie polegało na rozwiązaniu testu i wykazaniu sie znajomoscią tajemnic ptaków szponiastych.

Prawidłowych odpowiedzi udzielili:

1. Małgorzata Bednarz
2. Emilia Zemło
3. Cezary Czarnecki
4. Jarosław Pastuła

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich nieustająco zachęcamy do poznawania ptasiego świata. POZNAJ, POKOCHAJ, POMÓŻ  :) 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.