Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Zapraszamy na Noc Sów!

2017-02-06 | autor: Ptaki Polskie Drukuj
 

Zapraszamy na Noc Sów! 31 marca–2 kwietnia 2017 przyjrzyjmy się sowom z bliska.
To już 6. edycja wydarzenia!

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości.
Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem
z horroru...

Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy.
 
Chcesz zostać Przewodnikiem Nocy Sów? Dołącz do nas! Potrzebne będą: dobre chęci, podstawowa wiedza przyrodnicza, pasja oraz umiejętność przekazywania wiedzy innym. Szczegóły znajdziesz na stronie: http://jestemnaptak.pl/artykul/zostan-przewodnikiem-nocy-sow-2017
 
Chcesz wziąć udział w Nocy Sów?  Zapraszamy na stronę wydarzenia http://www.nocsow.pl/  gdzie każdy zainteresowany znajdzie Noc Sów organizowaną w najbliższej okolicy. Wystarczy skontaktować się z Przewodnikiem!

Zapraszamy na spotkania z sowami w całej Polsce!

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów są Ptaki Polskie.

 

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.