Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Konkurs Orle ciekawostki

2017-09-17 Drukuj
 

Konkurs Orle ciekawostki To ostatnia w tym roku szansa, żeby sprawdzić swoją wiedzę o podopiecznych projektu „ORLEN dla Orłów”.
Jeśli wiesz gdzie zimują Orliki grubodziobe, jak duży potrafi być rewir Bielika, a do tego pamiętasz historię Bogdana, odpowiedzi nie sprawią Ci żadnych trudności :) 
Wejdź na stronę konkursu i rozwiąż test.
Czekamy na Wasze zgłoszenia do 24 września.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.